Upcoming Broadcasts: Oct. 10-15

AM 600 Classic County KSJB

Oakes @ Ellendale/Edgeley-Kulm at Kulm

‘Class A’ Football on Friday, October 14th, 2016

10-14-16-oakes-at-e-e-k


Kidder County @ New Rockford-Sheyenne at New Rockford

‘9-Man’ Playoff Football on Saturday, October 15th, 2016

10-15-16-kidder-county-at-new-rockford-sheyenne-playoffs


MIX 93.3 FM

Jamestown High @ Mandan

‘AAA’ Football on Thursday, October 13th, 2016

10-13-16-jamestown-at-mandan

Tune in on-air, online, or on your mobile devices!

www.ksjbam.com
www.mixjamestown.com

Upcoming Broadcasts: Sept. 3-8, 2016

AM 600 Classic County KSJB

Napoleon-GS @ Kidder County at Steele

‘9-Man’ Football on Friday, October 7th, 2016

10-7-16-napoleon-gs-at-kidder-county

MIX 93.3 FM

Bismarck Century @ Jamestown High

‘AAA’ Football on Friday, October 7th, 2016

10-7-16-bismarck-century-at-jamestown

Tune in on-air, online, or on your mobile devices!

www.ksjbam.com
www.mixjamestown.com

Upcoming Broadcasts: Sept. 26-30

AM 600 Classic County KSJB

Napoleon-GS @ Linton-HMB at Linton

‘9-Man’ Football on Friday, September 30th, 2016

9-30-16-napoleon-gs-at-linton-hmb

MIX 93.3 FM

Jamestown High @ Bismarck High

‘AAA’ Football on Friday, September 30th, 2016

9-30-16-jamestown-at-bismarck-high

Tune in on-air, online, or on your mobile devices!

www.ksjbam.com
www.mixjamestown.com

Upcoming Broadcasts: Sept. 19-24

AM 600 Classic County KSJB

South Border @ Napoleon-GS at Napoleon

‘9-Man’ Football on Friday, September 23rd, 2016

9-23-16-south-border-at-napoleon-gs

MIX 93.3 FM

Dickinson @ Jamestown High

‘AAA’ Football on Friday, September 23rd, 2016

9-23-16-dickinson-at-jamestown

Tune in on-air, online, or on your mobile devices!

www.ksjbam.com
www.mixjamestown.com

Football Polls: Sept. 12-14

Class AAA
1. West Fargo (11) 2-0 59
2. Bismarck (1) 2-0 47
3. Century 1-1 32
4. Minot 1-1 17
5. Legacy 2-0 11
Others Receiving Votes: Dickinson (2-0), Fargo South (1-1), WF Sheyenne (1-1).

Class AA
1. Bismarck St. Mary’s (11) 2-0 55
2. Beulah 2-0 39
3. Valley City 2-0 36
4. Kindred 2-0 18
5. Fargo Shanley 1-1 16
Others Receiving Votes: Dickinson Trinity (1-1)

Class A
1. Larimore (9) 3-0 71 pts
2. Park River/F/L (5) 3-0 66
3. Velva-Sawyer (2) 3-0 53
4. Bishop Ryan 3-0 32
5. Killdeer 2-1 7
Others Receiving Votes: Langdon Area/Munich(3-0), Hazen (2-1), Ellendale/E/K (2-1)

9-Man
1. Thompson (16) 4-0 80 pts
2. Shiloh Christian 4-0 57
3. Cavalier 4-0 48
4. North Prairie 4-0 36
5. New Salem/Glen Ullin 3-1 7
Others Receiving Votes: Towner/G/U (3-1), Richardton/Taylor(3-1), St. John (3-1), Richland(3-1), Mott-Regent(3-1)

Upcoming Broadcasts: Sept. 12-17

AM 600 Classic County KSJB

Napoleon-G-S @ Strasburg/Zeeland at Strasburg

‘9-Man’ Football on Friday, September 16th, 2016

9-16-16-napoleon-gs-at-strasburg-zeeland

MIX 93.3 FM

Jamestown High @ Williston

‘AAA’ Football on Friday, September 16th, 2016

9-16-16-jamestown-at-williston

Tune in on-air, online, or on your mobile devices!

www.ksjbam.com
www.mixjamestown.com

Scores: Sept. 8-10, 2016

9-Man
Friday, September 9th

Hatton-Northwood 20 @ Richland 40
Sargent Central 32 @ LaMoure-LM 46
Hankinson 32 @ RV Finley-Sharon-Hope-Page 14
May-Port-CG 20 @ Wyndmere-Lidgerwood 58

North Star 55 @ Drayton/Valley-Edinburg 8
North Border 30 @ New Rockford-Sheyenne 52

RV TGU 14 @ #1 Thompson 52

#4 North Prairie 54 @ Surrey 16
St. John 50 @ Drake-Anamoose 6
Dunseith 24 @ Benson County 22

#2 Shiloh Christian 50 @ Strasburg/Zeeland 8
Kidder County 16 @ Linton-HMB 36
Napoleon/Gackle-Streeter 42 @ Center-Stanton 14
South Border 22 @ Central McLean 20

#5 Mott-Regent 22 @ Richardton-Taylor-Hebron 30
Beach 8 @ Hettinger-Scranton 40
Grant County-Flasher 20 @ Bowman County 6
Mandan JV 12 @ RV New Salem-Glen Ullin 46

Mohall-Lansford-Sherwood 32 @ Kenmare-Bowbells 18
Divide County 38 @ Parshall/White Shield 0
Ray 12 @ Trenton/Trinity Christian 63
Tioga 36 @ New Town 6

Saturday, September 10th
#3 Cavalier 58 @ Midway-Minto 12

Class A
Thursday, September 8th
#4 Bishop Ryan 58 @ Standing Rock 0

Friday, September 9th
#5 Ellendale/Edgeley-Kulm 23 @ #1 Larimore 49
RV Oak Grove 26 @ #2 Park River-FL 60
RV Langdon 32 @ Carrington 20
Oakes 0 @ Harvey-Wells County 40
Milnor-North Sargent 49 @ Lakota/Edmore/Dakota Prairie 31
Rugby 0 @ Northern Cass 20

#3 Velva/Sawyer 30 @ Southern McLean 0
RV Killdeer 40 @ RV Lewis & Clark/Our Redeemer’s 13
RV Hazen 63 @ Westhope-Newburg-Glenburn 35
Heart River 13 @ Des Lacs-Burlington 43
Garrison-Max 22 @ Bottineau 36

Class AA

Friday, September 9th
#1 Bismarck St. Mary’s 38 @ #2 Beulah 13
Turtle Mountain 14 @ #3 Valley City 54
#4 Kindred 25 @ Grafton 12
#5 Fargo Shanley 41 @ Lisbon 0
RV Dickinson Trinity 54 @ Central Dakota 0
Watford City 24 @ Stanley-Powers Lake 20
Wahpeton 16 @ Maple Valley-Enderlin 38
Central Cass 7 @ Hillsboro-Central Valley 16
Class AAA
Friday, September 9th
#1 West Fargo 34 @ RV Fargo South 6
#2 Bismarck 29 @ RV Dickinson 21
#4 Minot 42 @ Jamestown 7
Williston 0 @ #5 Legacy 20
Devils Lake 33 @ RV WF Sheyenne 41
Fargo Davies 27 @ Fargo North 28
GF Red River 30 @ GF Central 6